Emilia Kulpa Nowak

Emilia Kulpa Nowak

Specjalizuję się w budowaniu świadomych relacji, opartych na uznaniu uczuć i głębokich potrzeb: w związku, rodzinie lub pracy. Jestem coachem i certyfikowaną trenerką NVC. Marzę o świecie, w którym każdy z nas ma dobrą bezpieczną relację z samym sobą i dzięki temu może wychodzić do innych w dialogu, uwzględniając i akceptując to, jak się różnimy i jak wiele z tego możemy czerpać.

Uczyłam się NVC w Polsce i za granicą, m.in. na studiach w Collegium Civitas i kursach prowadzonych przez Joannę Berendt, Shonę Cameron, Sarę Peyton, Yorama Mosenzona, Iana Peateya, Justin Mol, Liv Larsson, Yomni Lee i innych. Wciąż podnoszę swoje kompetencje oraz rozwijam swoje rozumienie i integralność NVC w życiu.

Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem poprzez artykuły, grupy FB i podcast Poziom Miłości. Jestem autorką książki „Jak budować relację z dzieckiem. Droga do Porozumienia bez Przemocy” (wyd. Virgo). Czasami wypowiadam się o relacjach, emocjach, potrzebach dzieci i związków w mediach, jestem zapraszana do podcastów.

Pracuję głównie z rodzicami oraz osobami, które chcą świadomie budować swoje relacje: indywidualnie, wspierając Klientów w odnajdowaniu swojego miejsca mocy w ich życiu i rodzicielstwie oraz w grupach.

Oferuję warsztaty, wyjazdy, grupy rozwojowe i kursy online – głównie na temat budowania relacji z dziećmi, w partnerstwie i z samym sobą. Chętnie podejmuję tematy złości, wstydu, własnej wartości w rodzinie, związkach i w życiu

Jestem żoną oraz matką dwóch chłopców, którzy uczą mnie przywództwa, empatii i komunikacji lepiej niż ktokolwiek inny. Korzystam z tych lekcji i wyciągam wnioski. Jestem członkinią Rady Fundacji Wolna Szkoła, ponieważ miłość i szacunek stoją blisko siebie i zaczynają się przecież w naszych domach i szkołach. Prowadzę Kręgi Rodziców. Z wykształcenia jestem dziennikarką, pracowałam w mediach (telewizja, radio, internet) przez ponad 10 lat. Współtworzyłam także firmę turkusową (opartą na pełnej partycypacji). Jestem przedsiębiorcą i współtworzę firmę szkoleniową NVCLab.pl. Konstruktywna komunikacja, współpraca i relacje są osią wszystkich moich działań.