Jakub Urbański

Jakub Urbański

Dyplomowany coach, trener biznesu, wykładowca i podróżnik. Większość zawodowego życia dziennikarz oraz menadżer z dość nietuzinkową praktyką. Z wykształcenia socjolog, psycholog i historyk sztuki. Łączy pasję, doświadczenie oraz wiedzę i dzieli sią nią na treningach i w trakcie szkoleń. Od wielu lat trenuje Aikido, sztukę walki, która dla niego jest przede wszystkim połączeniem filozofii postępowania w życiu i pracy nad sobą. Jest związany z Toruńskim Stowarzyszeniem Harmonii Ciała i Umysłu Aikido.

Na uczelni, na szkoleniach i w pracy z menadżerami przede wszystkim kieruję się pewnymi przykazaniami. Pierwsze nauczyła mnie najważniejsza mentorka w moim życiu, moja babcia Anastazja, że: „Człowieka nie należy zmieniać, naprawiać, ulepszać, tylko dać mu możliwość rozwoju”. Drugim moim ważnym mentorem był prof. Marek Szczepański, którego spotkałem na studiach. Często mi powtarzał: „Sięgaj chmur Jakub, sięgaj chmur!”. No, więc sięgam, a czasami nawet jestem ponad nimi… 😉

Od 2003 roku jestem liderem wypraw na różne szczyty na świecie. Między innymi na Mount Blanc (4810 m n.p.m.), Kilimandżaro (5895 m n.p.m.), Island Peak (6189 m n.p.m.), Elbrus (56402 m n.p.m.) i kilka innych. Podróżuję z ludźmi, wprowadzam ich na szczyt i pracuję z nimi, motywuję i poprawiam nastrój. Humor jest częścią mojego życia. Śmiech i zabawa to nie tylko odpoczynek ale ważny element moich treningów i prowadzonych szkoleń.