Joanna Berendt

Joanna Berendt

Trenerka Porozumienia bez przemocy (NVC) certyfikowana przez CNVC.org, akredytowany coach ICF PCC, mediatorka NVC, dyplomowany trener

 Joanna ma ponad 10 lat doświadczenia w międzynarodowych korporacjach z branży finansowej na stanowiskach menadżerskich, gdzie zarządzała projektami i zespołami, m.in. uczestniczyła w tworzeniu od podstaw banku detalicznego. Odpowiadała za ocenę ryzyka, usprawnianie procesów biznesowych w obszarze operacji, sprzedaży i marketingu.

Od 2008 współpracuje z Youth Business Poland jako mentor i coach, wspierając przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Od 2013 jako członek zarządu współtworzę Fundację Nowych Możliwości Equante.

Zainicjowała studia podyplomowe z NVC na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia.

Prowadzi głównie szkolenia z komunikacji i coachingu oraz budowania przywództwa w oparciu o dialog i podejście coachingowe. Obszary specjalizacji: rozwiązywanie konfliktów, facylitowanie spotkań zespołów, prowadzenie kręgów budujących współpracę w sytuacjach kryzysowych, mediacje indywidualne i grupowe, konstruktywna komunikacja, coaching menadżerski, coaching zespołów, coaching systemowy.

Towarzyszy menadżerom, organizacjom, przedsiębiorcom w rozwoju, wspiera ich w odkrywaniu i pełniejszym wykorzystywaniu wewnętrznego potencjału, skutecznym budowaniu zespołów zmotywowanych i współpracujących oraz rozwiązywaniu konfliktów i komunikacji budującej zaufanie i dialog by dzięki temu wspólnie realizować cele i rozwijać zarówno jednostki, jak i organizację.

Stale się rozwija i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu coachingu, komunikacji i kompetencji trenerskich.

 Ukończyła m.in.: Coaching Team Thinking & Team Innovation, Group dynamics, Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetycji Trenerskich, The Art And Science of Coaching, Coaching for Transformation, Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii oraz Intensywny roczny kurs mediacji NVC, Making Collaboration Real in Organization.

Poza coachingiem i NVC, fascynuje się również neurobiologią i pozytywną neuroplastycznością wg. Ricka Hansona, którą sama praktykuje i wykorzystuje w pracy z grupami i klientami indywidualnymi.

Aktywnie działa na rzecz propagowania kultury dialogu i przywództwa opartego na empatii w różnych środowiskach tzn. na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału przywództwa opartego na empatii w różnych środowiskach.

Współprowadzi kilka blogów o empatii, m.in Przywództwo z empatią  (http://przywodztwozempatia.blogspot.com) oraz niekomercyjną akcję Widzę człowieka – promującą dialog i współpracę.

Jest współautorką wielu publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem bez przemocy, m.in.: „Dogadać się z innymi, Porozumienie bez przemocy nie tylko w życiu organizacji”, „Harmonia w życiu prywatnym i w biznesie” oraz „Coaching Katalizator Rozwoju Organizacji”, „Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji”, „Alfabet empatii” i in.