Uważasz, że SAM sobie poradzisz? Nie poradzisz sobie! – Piotr Kolmas

Uważasz, że SAM sobie poradzisz? Nie poradzisz sobie! – Piotr Kolmas

Uważasz, że SAM sobie poradzisz? Nie poradzisz sobie!

Zgłosił się do nas Prezes dużej firmy i mówi: „Czuję, że to, co się teraz dzieje, powoduje, że jestem agresywny wobec pracowników. Nie panuję nad sobą. Nie chcę się tak zachowywać. Potrzebuję z kimś porozmawiać. Porozmawialiśmy. Pomogło doraźnie. Umówiliśmy się na regularny kontakt.

Rozmawialiśmy dziś z Agnieszka Tobota o tym, czego człowiek potrzebuje w kryzysowej sytuacji. Kiedy staje przed ścianą i sięga do swoich nawykowych, atawistycznych reakcji: walczy, ucieka albo udaje trupa. Reakcje te pojawiają się automatycznie, odcinają od empatii, twórczego myślenia i świadomych reakcji. Byliśmy zgodni: w takim momencie człowiek potrzebuje drugiej osoby. Kogoś, kto dostrzeże nas i nasze problemy. Sprawi, że nie będziemy czuć się w potrzasku samotności, wysłucha nas i podpowie nowe rozwiązanie. Nie wszyscy z nas mają takich szefów, wspólników, czy przyjaciół. Po to właśnie jest #HelpDeskEmocjonalny.

Każdy może zadzwonić, zadbać najpierw o siebie, a potem o swoich pracowników. Nie ma znaczenia jak wysoko jest w organizacji, jak ważną pełni rolę. Każdy z nas przede wszystkim jest CZŁOWIEKIEM.

A co/kto pomaga Tobie w tym pierwszym momencie, kiedy stajesz przed ścianą?

#Mądryrozwój#WiemyJak

Pomagając Pracownikom i ich rodzinom jednocześnie włączasz swoją firmę w działania CSR. Dzięki Twojej decyzji podopieczni Fundacji otrzymają tak potrzebne im wsparcie specjalistów.

KONTAKT W SPRAWIE ROZWIĄZANIA EFEKTYWNEGO DLA POTRZEB TWOJEJ ORGANIZACJI:

Agnieszka Tobota I Dyrektor Sprzedaży

e-mail: agnieszka.tobota@fundamenti.pl ; Tel: +48 601 39 22 44

Piotr Kolmas I Dyrektor Rozwoju

e-mail: piotr@kolmas.pl ; Tel: +48 501180063

Joanna Padewska I Koordynator Projektów

e-mail: wsparcie01@fundacjaart.pl ; Tel: +48 696083871


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 + 5 =