„WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA W SIECI I UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE”- KONFERENCJA Fundacji a.r.t. DLA OPS MARKI

„WSPÓŁCZESNE ZAGROŻENIA W SIECI I UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE”- KONFERENCJA Fundacji a.r.t. DLA OPS MARKI

To już kolejna, którą Fundacja A.R.T. miała przyjemność organizować, a której inicjatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach. Konferencje z zakresu profilaktyki uzależnień i zdrowia psychicznego wpisały się w cykliczny harmonogram wydarzeń realizowanych przez Miasto Marki.

Cyfrowy świat oferuje wiele treści i możliwości, jest przestrzenią poszukiwania informacji, komunikowania się i coraz częściej – miejscem wyrażania siebie i budowania rówieśniczych relacji społecznych.

Wyniki ogólnopolskiego badania społecznego opracowanego przez NASK, dotyczącego korzystania z Internetu przez młodzież pokazują, że rodzice nie mają dość dokładnego wglądu w to, jak mocno ich pociechy uzależniły się od swoich smartfonów i internetu, a tymczasem co trzeci nastolatek wykazuje się wysokim natężeniem wskaźników problematycznego użytkowania internetu, a trzech na stu – bardzo wysokim.

Zjawisko spędzania zbyt dużej ilości czasu w wirtualnym świecie oraz silne zaangażowanie w aktywności online jest na tyle powszechne, że w literaturze można spotkać takie pojęcia, jak: „uzależnienie od internetu”, „siecioholizm”, „nadużywanie internetu”.

Konferencja finansowana przez Gminę Miasto Marki oraz Powiat Wołomiński – Ziemia Norwida i „Cudu nad Wisłą” W imieniu Pana Starosty Adama Lubiaka gości powitała Pani Naczelnik Hanna Skrzypczak. Dziękujemy Gospodarzowi Marek Panu Jacek Orych Burmistrz Miasta Marki za otwartość oraz za wspieranie tak ważnych dla nas wszystkich działań.

Patronaty Honorowe nad konferencją objęli: Pan Marcin Wiącek Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Pan Adam Struzik Marszałek Województwa Mazowieckiego, w imieniu którego Uczestników przywitała Pani Emilia Oleksiak.

Dziękujemy serdecznie Prelegentom za fantastyczne prelekcje : dr Aleksandrze Piotrowskiej, dr Maciejowi Dębskiemu, prof. Jacekowi Pyżalskiemu, Łukaszowi Wojtasikowi, Wojciechowi Pokój. Dziękujemy również prowadzącemu konferencję- Wojtkowi Szeląg.

Zapraszamy na naszą stronę FB do obejrzenia zdjęć w Albumie.

#powiedzotymkomuś#przeciwprzemocy#przemoc#ratujemy#sztukażycia#razembudujemydobro


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 × trzy =